2017 rok

SZKOŁA RODZICA

Ustka, dnia 06-10-2017 roku


W dniu 02.10.2017r. w świetlicy w Duninowie rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu „Szkoła Rodzica”

Aktualnie uczestniczy w zajęciach 12 osób.

Program warsztatów pod nazwą „My rodzice jesteśmy kapitanami, wyznaczamy kurs i jesteśmy za niego odpowiedzialni” obejmuje:


- integracje grupy warsztatowej,

- skuteczną komunikacje interpersonalną,

- kształtowanie kompetencji antystresowych,

- rozwiązywanie konfliktów i nawiązywanie głębszych relacji z dziećmi,

- trening od dyscypliny i kontroli do samodyscypliny i samokontroli.


Warsztaty mają na celu wzmocnienie kompetencji rodziców, nawiązanie głębszych relacji z dziećmi oraz wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi.

Program warsztatów obejmuje łącznie 15 godzin wykładów .

Zakończenie projektu zaplanowano na 23.10.2017r.

APEL

Ustka, dnia 29.09.2017 rokA P E LGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce apeluje o pomoc w zakresie ratowania najuboższych i samotnych, w tym bezdomnych, w zbliżającym się okresie jesienno – zimowym.

Wzorem wzajemnej współpracy z lat ubiegłych już teraz przypominamy o istniejącej potrzebie niesienia pomocy mieszkańcom w czasie nasilonych mrozów i niekorzystnych warunków pogodowych.

Informujemy, iż pracownicy tut. Ośrodka są wyczuleni na los i krzywdę ludzką, są gotowi nieść pomoc każdej osobie, której warunki bytowe mogą utrudnić bądź też uniemożliwić przetrwanie zbliżającej się zimy.

Pragniemy poinformować, iż osoby bezdomne mogą być kierowane do schroniska w Ustce, gdzie mogą skorzystać z noclegu, gorącego posiłku, opieki medycznej oraz innej pomocy, dlatego też w razie zaistniałej potrzeby prosimy o niezwłoczne zawiadomienie tutejszego Ośrodka o wszelkich przypadkach niecierpiących zwłoki.

Prosimy również o informacje na temat osób samotnych, niepełnosprawnych wymagających opieki i pomocy w związku z występującymi trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Apelujemy o wzmożenie czujności i wyczulenie na los i krzywdę ludzką, a w razie stwierdzenia niepokojących sygnałów o natychmiastowe, osobiste bądź telefoniczne (59 8 147 197, 59 8 144 578) poinformowanie pracowników naszego Ośrodka.


Zbiórka żywności Podziel się posiłkiem

Ustka, dnia 02.10.2017 rokW dniach 29 i 30 września 2017 roku odbyła się ogólnopolska, zbiórka żywności Podziel się posiłkiem. Zbiórkę zorganizował tut. Ośrodek przy współpracy ze Strażą Gminną pod czujnym okiem Banku Żywności w Słupsku. Żywność zbierano w usteckich sklepach Netto i Polo Market. Dzięki wsparciu wolontariuszy uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ustce (uczniowie gimnazjum), UTO w Ustce oraz wolontariuszom z gminy Ustka zebrano 125 kg żywności. Wszystkim osobom, którzy bezinteresownie wrzucili artykuły spożywcze, słodycze czy artykuły chemiczne do wózków wolontariuszy bardzo dziękujemy. Dziękujemy też wolontariuszom za sprawne przeprowadzenie zbiórki. Zebrane artykuły zostaną przekazane głównie osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym z terenu gminy Ustka.

Świąteczna zbiórka żywności

Ustka, dnia 03.04.2017 rok


W dniach 31 marca, 1 i 2 kwietnia 2017 roku odbyła się ogólnopolska, świąteczna zbiórka żywności. Zbiórkę zorganizował tut. Ośrodek przy współpracy ze Strażą Gminną. Żywność zbierano w usteckich sklepach Netto, Biedronka i Lidl. Dzięki wsparciu wolontariuszy uczniów z Gimnazjum w Ustce, UTO, Liceum w Ustce oraz wolontariuszom z gminy Ustka zebrano 510 kg żywności.

Wszystkim osobom, którzy bezinteresownie wrzucili artykuły spożywcze, słodycze czy artykuły chemiczne do wózków wolontariuszy bardzo dziękujemy.

Zebrane artykuły zostaną przekazane głównie osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym.

„Gmina wspierająca rodzinę”


Ustka, dnia 03.04.2017 rok


Od 1 września 2016 roku do 20 marca 2017 roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce uczestniczył w ogólnopolskim konkursie "Gmina wspierająca rodzinę".

Celem konkursu było promowanie działań przyjaznych mieszkańcom, realizowanych przez naszą gminę. W ramach zadań konkursowych przedstawialiśmy podejmowane działania w zakresie wspierania rodziny, funkcjonowanie karty dużej rodziny, działania w zakresie przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, aktywność i integrację rodzin, organizację zajęć dla dzieci i młodzieży. Po zrealizowaniu zadań i podsumowaniu konkursu otrzymaliśmy certyfikat i tytuł "Gmina wspierająca rodzinę".Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości