2017 rok

Świąteczna zbiórka żywności

Ustka, dnia 03.04.2017 rok


W dniach 31 marca, 1 i 2 kwietnia 2017 roku odbyła się ogólnopolska, świąteczna zbiórka żywności. Zbiórkę zorganizował tut. Ośrodek przy współpracy ze Strażą Gminną. Żywność zbierano w usteckich sklepach Netto, Biedronka i Lidl. Dzięki wsparciu wolontariuszy uczniów z Gimnazjum w Ustce, UTO, Liceum w Ustce oraz wolontariuszom z gminy Ustka zebrano 510 kg żywności.

Wszystkim osobom, którzy bezinteresownie wrzucili artykuły spożywcze, słodycze czy artykuły chemiczne do wózków wolontariuszy bardzo dziękujemy.

Zebrane artykuły zostaną przekazane głównie osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym.

„Gmina wspierająca rodzinę”


Ustka, dnia 03.04.2017 rok


Od 1 września 2016 roku do 20 marca 2017 roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce uczestniczył w ogólnopolskim konkursie "Gmina wspierająca rodzinę".

Celem konkursu było promowanie działań przyjaznych mieszkańcom, realizowanych przez naszą gminę. W ramach zadań konkursowych przedstawialiśmy podejmowane działania w zakresie wspierania rodziny, funkcjonowanie karty dużej rodziny, działania w zakresie przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, aktywność i integrację rodzin, organizację zajęć dla dzieci i młodzieży. Po zrealizowaniu zadań i podsumowaniu konkursu otrzymaliśmy certyfikat i tytuł "Gmina wspierająca rodzinę".Konkursu plastyczny do Programu „Malujemy historię – Pokonujemy Granice”.

Ustka, dnia 30.03.2017 rok


Fundacja Kochajmy Zabytki – Zabytki Dzieciom ze Słupska zorganizowała dla niepełnosprawnych dzieci w wieku od 10 do 18 lat VI edycję konkursu plastycznego do Programu „Malujemy historię – Pokonujemy Granice”. Tym razem finał corocznych warsztatów plastycznych zostanie zwieńczony wystawą plastyczną „Historia polski” i programem kulturalno – terapeutycznym w Singapurze.

W konkursie uczestniczyło 2 dzieci z terenu Gminy Ustka i zostali oni zakwalifikowani do nagrody głównej czyli wyjazdu do Singapuru. Fundacja Kochajmy Zabytki ze Słupska finansuje w całości wyjazd dzieci, natomiast opiekun musi sam zapłacić za bilet lotniczy. Dzięki pomocy Stowarzyszenia ,,Pomocy Bene-Vita” zorganizowaliśmy zbiórkę środków finansowych na wyjazd. Zebraliśmy kwotę 2 200,00 zł. i przekazaliśmy je rodzinom. Bartek wraz z mamą z Możdżanowa oraz Oliwia z Zaleskich polecą do Singapuru pod koniec sierpnia 2017 r. i będą tam około dwóch tygodni. Składamy serdeczne podziękowania darczyńcom:

- Lasom Państwowym – Nadleśnictwo Ustka

- Banku Spółdzielczemu w Ustce

- Przedsiębiorstwu Turystyczno Usługowemu Kinga Ćwigoń w Ustce

- Caritas Parafii PW MB Częstochowskiej w Duninowie.Konkurs plastyczny ,,STOP PRZEMOCY W RODZINIE”

Ustka, dnia 29-03-2017 r.


Z inicjatywy Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Ustce działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ustce podjęto decyzję o zorganizowaniu konkursu plastycznego dla dzieci pod tytułem ,,STOP PRZEMOCY W RODZINIE”. Głównym celem konkursu jest promowanie zachowań przeciwstawiania się przemocy oraz wyrażenie dezaprobaty wobec przemocy W związku z tym nawiązano współpracę z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zaleskich, która jest członkiem Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego. Uzgodniono, że konkurs zostanie ogłoszony przez szkołę, skierowany będzie do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych, klasy od I do III oraz klasy od IV do VI. Do dnia 24-03-2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaleskich mogli składać wykonane prace.
W dniu 28-03-2017 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu.

Na konkurs wpłynęło 29 prac wykonanych przez uczniów szkoły. Komisja w składzie: nauczyciel Szkoły Podstawowej w Zaleskich oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce, będących jednocześnie członkami Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Ustce podzieliła wykonane prace na dwie kategorie wiekowe, od I do III klasy oraz od IV do VI klasy. Nagrodzeni w kategorii wiekowej kl. I – III:

- I miejsce Sebastian,

- II miejsce Oliwia,

- III miejsce Gabriela,

zaś w kategorii kl. IV - VI:

- I miejsce Monika,

- II miejsce Marcelina,

- III miejsce Karina.

Uczniowie biorący udział w konkursie nagrodzeni zostali dyplomami i słodkimi upominkami.

Wszystkie prace zostały umieszczone na wystawie szkolnej. Prace mogli oglądać inni uczniowie szkoły, wchodzący do szkoły rodzice jak też inne osoby przebywające w szkole.

Przeprowadzony konkurs to jeden z elementów propagowania wiedzy o przemocy.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczniom dziękujemy za udział.


Zdjęcia w galerii.

Karta Seniora Gminy Ustka

Ustka, dnia 29-03-2017 roku

W dniu 16 grudnia 2016 roku Rada Gminy Ustka przyjęła do realizacji Program „Karta Seniora Gminy Ustka”. Program ma na celu poprawę jakości życia i aktywizację seniorów w wieku od 65 roku życia zamieszkałych na terenie Gminy Ustka. Dzięki uczestnictwu w Programie seniorzy będą mogli skorzystać z promocji i ofert przygotowanych przez firmy i instytucje. Program zakłada też zwiększenie dostępności do dóbr kultury, zachęca do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, a także kształtuje pozytywny wizerunek seniorów z Gminy Ustka.

Do Programu aktualnie przystąpiło 19 Partnerów oferujących zniżki z zakresu gastronomii, usług, turystyki i rekreacji. Ponadto Karta honorowana jest w sieci placówek Fundacji "SeniorPlus" na terenie Polski.


alt

Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości