Aktualności

NIEBIESKA LINIA


Ustka, dnia 03-01-2017 roku

alt

Przedłużenie ważności gminnej Karty Dużej Rodziny


Ustka, dnia 03-01-2017 roku


Przypominamy, wszystkim posiadaczom gminnej Karty Dużej Rodziny o konieczności przedłużenia ważności Kart na 2017 rok.

Ważność Kart można przedłużyć w tut. Ośrodku pok. nr. 15.


alt

Jednorazowe świadczenie 4000 zł "Za życiem"


Ustka, dnia 03-01-2017 roku

Dnia 01 stycznia 2017 roku weszła w życie ustawa o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem". Ustawa określa uprawnienia kobiet w ciąży i rodzin w zakresie dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej i instrumentów polityki na rzecz rodziny. Wsparcie realizowane jest m.in. przez:

  1. dostępu do poradnictwa w zakresie rozwiązań wspierających rodzinę,
  2. jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia dziecka, u którego zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu – 4.000,00zł,
  3. poradnictwa w zakresie wsparcia psychologicznego, pomocy prawnej, dostępu do rehabilitacji społecznej i zawodowej,
  4. działania podejmowane przez asystenta rodziny.


Szczegółowe informacje na temat nowego świadczenia znajdują się w zakładce świadczenia rodzinne. Wszelkie informacje można uzyskać także w tut. Ośrodku pokój nr 15 lub tel 59 8 147-197.

Załączniki:
Pobierz (informator Za Zyciem.pdf)informator Za Zyciem.pdf[ ]447 Kb

Podwyżka świadczenia pielęgnacyjnego od 01 01 2017 roku


Ustka, dnia 03-01-2017 roku

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce informuje, iż od dnia 01 stycznia 2017 wysokość świadczenia pielęgnacyjnego wynosi 1.406,00 zł miesięcznie.

Karta Seniora Gminy Ustka

Ustka, dnia 28-12-2016 roku

W dniu 16 grudnia 2016 roku Rada Gminy Ustka przyjęła do realizacji Program „Karta Seniora Gminy Ustka”. Program ma na celu poprawę jakości życia i aktywizację seniorów zamieszkałych na terenie Gminy Ustka. Dzięki uczestnictwu w Programie seniorzy będą mogli skorzystać z promocji i ofert przygotowanych przez firmy i instytucje. Program zakłada też zwiększenie dostępności do dóbr kultury, zachęca do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, a także kształtuje pozytywny wizerunek seniorów z Gminy Ustka.

Z Programu korzystać będą osoby, które ukończyły 65 rok życia.

W związku z powyższym zapraszamy wszystkie zainteresowane podmioty do współpracy poprzez zaproponowanie swoich usług i produktów z ulgą lub zwolnieniem dla posiadaczy Karty. Oczekujemy na Państwa pomysły na wielu płaszczyznach działań tak, aby umożliwić osobom korzystającym z Karty Seniora szeroki wachlarz zniżek. Potwierdzeniem przystąpienia do Programu będzie porozumienie określające warunki współpracy.

Zachęcamy do udziału w programie, dzięki czemu zwiększy się grono klientów, wzmocni się wizerunek firmy, poprawi jej rozpoznawalność wśród mieszkańców, a tym samym dla posiadaczy Karty będzie to zachęta do korzystania z przywilejów i wsparcie domowych budżetów.

Samorząd ze swojej strony zapewnia promocję firmy poprzez umieszczenie informacji o udzielonych rabatach, adres i link do strony internetowej na stronie instytucji samorządu terytorialnego, w lokalnej, gminnej prasie, na tablicach ogłoszeń na terenie Gminy Ustka.

Deklaracje uczestnictwa można składać na adres e-mail Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Ustce:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub osobiście w siedzibie Ośrodka, ul. Dunina 24, pokój nr 15.


Wszelkich informacji dotyczących Programu udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce pod nr tel. 059 8147-197, oraz e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

alt


Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości