Aktualności

Zapraszamy na spotkanie informacyjne w Słupsku: „Wsparcie dla osób 50+ - perspektywa finansowa 2014-2020”
Ustka, dnia 01-06-2017 roku
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane w dniu 29 czerwca 2017 r. poświęcone możliwościom wsparcia dla osób powyżej 30 roku życia, ze szczególnym uwzględnieniem osób 50+, ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

W programie spotkania m.in.:
  • ​Jak założyć działalność gospodarczą dzięki Funduszom Europejskim.
  • Podnieś swoje kwalifikacje i kompetencje – czyli możliwości rozwoju zawodowego dzięki szkoleniom i kursom językowym, komputerowym i zawodowym.
  • Źródła informacji o Funduszach Europejskich.
  • Wsparcie Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku dla osób 50+ czyli możliwości skorzystania
    z dotacji, szkoleń, staży, doposażenia stanowiska pracy lub z dofinansowania do wynagrodzenia.

  • Porady Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – ABC składek ZUS oraz zmiany w ustawie emerytalnej.
  • Programy profilaktyki zdrowotnej współfinansowane z Funduszy Europejskich.
  • Zdrowie na plus – czyli porady dietetyka. Możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji Poradni Promocji Zdrowia (pomiar ciśnienia tętniczego oraz poziomu glukozy, analiza składu masy ciała).
Miejsce i termin spotkania:
Spotkanie odbędzie się w czwartek 29 czerwca 2017 r. w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Słupsku przy ul. Portowej 13 B (budynek Słupskiego Inkubatora Technologicznego, sala konferencyjna nr 3), w godz. 09:00 – 13:00.
Zgłoszenia:
Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest przesłanie do dnia 27 czerwca wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub zgłoszenie telefoniczne pod numerem: 59 84 68 114 lub 59 84 68 115.
Program oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie: http://pomorskiewunii.pl/-/spotkanie-informacyjne-w-slupsku-wsparcie-dla-osob-50-perspektywa-finansowa-2014-2020- Otrzymanie potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia jest równoznaczne z wpisaniem na listę uczestników spotkania.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
​Projekt współfinansowany z Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.

Serdecznie zapraszamy .


alt

Warsztaty dietetyczne w ramach działań towarzyszących Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, finansowanego przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2016.


Ustka, dnia 30.05.2017 roku


altaltaltBank Żywności w Słupsku przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Pomocy Bene-Vita” w Ustce oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ustce informuje, że dnia 30.05.2017 roku w godzinach 9:00- 13:00 w o w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Ustce odbyły się warsztaty dietetyczne w ramach działań towarzyszących Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, finansowanego przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2016.


Warsztaty dietetyczne zostały przeprowadzone przez doradcę dietetycznego Panią Sylwię Laskowską. W warsztatach wzięło udział 16 osób. Dzisiejsze warsztaty Pani Sylwia zaczęła od testu, który mógł u każdego z uczestników zdiagnozować zaburzenia żywieniowe. Test zawierał 35 pytań, a liczba punktów wskazywała, czy ktoś z osób zmaga się z dużym, bądź małym problemem wagi. Panie jak i Panowie dowiedzieli się dlaczego warto zmienić swój sposób żywienia, ponadto jak sobie pomóc w wykreowaniu zdrowych nawyków żywieniowych oraz wyeliminowaniu niekorzystnych przyzwyczajeń. Informacja o tym jak przygotować zdrowy i wartościowy posiłek, była przydatną wskazówką dla słuchaczy, którzy przygotowują codziennie posiłek dla swojej rodziny. Każda z osób dowiedziała się m.in. na co zwracać uwagę czytając etykiety znajdujące się na produktach oraz jakie błędy popełniamy podczas zakupów.

WARSZTATY KULINARNEUstka,dnia 29-05-2017 rokaltaltalt


Warsztaty kulinarne w ramach działań towarzyszących Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, finansowanego przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2016.Bank Żywności w Słupsku przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Pomocy Bene-Vita” w Ustce oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ustce zorganizował dnia 26.05.2017 r. w godzinach 9:00-13:00 w świetlicy wiejskiej w Gąbinie zajęcia w ramach działań towarzyszących, finansowanego przez Unię Europejską, Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2016.

Warsztaty kulinarne zostały przeprowadzone przez Panią Ludwikę Dąbrowską- półfinalistkę programu Masterchef. Uczestnikom zaprezentowano praktyczne wykorzystanie produktów spożywczych, które otrzymują w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. W warsztatach udział wzięło 6 osób. Z poszczególnych produktów zostały przygotowane pełnowartościowe potrawy:

- zupa krem z koncentratu pomidorowego;

- makaron z sosem carbonare

- panna cotta


Głównym celem zajęć było pokazanie osobom korzystającym z pomocy żywnościowej jak racjonalnie wykorzystywać otrzymywaną żywność w codziennym planowaniu posiłków.WARSZTATY DIETETYCZNE


Ustka.dnia 29-05-2017roku.
. altaltalt


Warsztaty dietetyczne w ramach działań towarzyszących Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, finansowanego przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2016.Bank Żywności w Słupsku przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Pomocy Bene-Vita” w Ustce oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ustce informuje, że dnia 26.05.2017 roku w godzinach 14:00- 18:00 w świetlicy wiejskiej w Wytownie odbyły się warsztaty dietetyczne w ramach działań towarzyszących Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, finansowanego przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2016.

W naszych czasach wracamy szczególną uwagę na to co jemy i w jakich ilościach, każdemu z nas zależy na tym, aby wyglądać oraz czuć się jak najlepiej w swoim ciele. Dostęp do produktów spożywczych w naszych sklepach jest różnorodny, dzięki temu możemy wykazać się kreatywnymi potrawami w naszych domach.

Warsztaty dietetyczne zostały przeprowadzone przez wykwalifikowanego doradcę dietetycznego Panią Sylwię Laskowską. W warsztatach wzięło udział 8 osób. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak przygotować zdrowy i wartościowy posiłek, na co zwracać uwagę czytając etykiety znajdujące się na produktach, jak wygląda piramida żywienia, jakie błędy popełniamy podczas zakupów, jak racjonalnie wykorzystywać produkty spożywcze.