Aktualności

Karta Seniora Gminy Ustka

Ustka, dnia 29-03-2017 roku


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce informuje, iż

Karta Seniora Gminy Ustka

honorowana jest w sieci placówek Fundacji "SeniorPlus" na terenie Polski.


Wszelkie informacje na temat dostępnych placówek można uzyskać na stronie internetowej http://www.seniorplus.org/alt

Ulotka dla ofiar przemocy

Ustka, dnia 29-03-2017 roku.

alt
alt

Informacja dotycząca Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym: marzec 2017 r.

Ustka, dnia 27-03-2017 roku

alt

altaltW dniu 24 marca 2017r. w świetlicy w Objeździe odbyły się w ramach działań towarzyszących, - warsztaty kulinarne dla dzieci , gdzie organizatorem zajęć był Bank Żywności w Słupsku, prowadzonych przez specjalistę w powyższej tematyce Panią Sylwię Laskowską.

W spotkaniu uczestniczyło 11 dzieci z rodzin korzystających z żywności przekazywanej w ramach programu POPŻ.

Uczestnicy dowiedzieli się m. in. jak przygotować zdrowy i wartościowy posiłek, na co zwracać mają uwagę jak wygląda prawidłowa piramida żywnościowa.

Zajęcia prowadzone były w formie teoretycznej jak i praktycznej - wykonano koktajl ,, Bomba kaloryczna”.

Warsztaty kulinarne cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony dzieci.

Informacja dotycząca Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym: marzec 2017 r.

Ustka, dnia 24-03-2017 rok


alt

altaltW dniu 24 marca 2017r. w Szkole Podstawowej w Gąbinie odbyły się zajęcia dla dzieci z rodzin objętych wsparciem w ramach środków towarzyszących Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2017. Tematem było prawidłowe żywienie uczniów. W zajęciach wzięło udział 18 dzieci.

Prowadząca Elwira Pawelec zapoznała dzieci z zasadami zdrowego żywienia i aktywności fizycznej przedstawionej za pomocą piramidy zdrowia, omówiono z dziećmi poszczególne produkty będące podstawą diety dzieci w wieku szkolnym.

W podsumowaniu prowadząca zwróciła uwagę dzieciom jakie produkty należy uwzględnić w diecie uczniów a jakich należy unikać.


Informacja

Ustka, dnia 27-03-2017 roku

60 TYS. ZŁ NA ZAŁOŻENIE FIRMY!

Już w maju Słowińska Grupa Rybacka rusza z kolejnymi konkursami dla mieszkańców. Wszystkie osoby z terenu Słowińskiej Grupy Rybackiej (mieszkańcy gmin: Ustka, Miasta Ustka, Smołdzina, Słupska, Kobylnicy oraz Kępice), które mają ciekawy pomysł na biznes będą mogły starać się o dofinansowanie na działania związane z podejmowaniem działalności gospodarczej w zakresie usług dla ludności i turystyki.

Do kogo skierowane są konkursy?

W konkursie na rozpoczęcie działalności gospodarczej mogą wziąć udział wszystkie osoby fizyczne zamieszkujące obszar Słowińskiej Grupy Rybackiej. Dotację będzie można otrzymać na wszelkie usługi dla ludności oraz związane z turystyką

Co zrobić by otrzymać dotację?

Osoby fizyczne, które chcą założyć własną firmę będą mogły starać się o dofinansowanie w wysokości 60 tys. zł. Poziom wsparcia wynosi 100%, co oznacza, że nie trzeba posiadać wkładu własnego. Istotnym warunkiem przystąpienia do konkursu jest to, że wnioskodawca nie prowadził działalności gospodarczej przez dwa lata przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.

Inne możliwości pozyskania dotacji?

Również w maju rusza konkurs związany z dywersyfikacją źródeł dochodu w branży rybackiej. Konkurs skierowany jest do osób związanych z sektorem rybackim tj. rybaków, hodowców, przedsiębiorców specjalizujący się w budowie statków itp. Osoby z sektora rybackiego będą mogły uzyskać dofinansowanie do 300 tys. zł, a wkład własny w inwestycję nie będzie mógł być mniejszy niż 50% wartości projektu.

Pierwszy konkurs już za nami.

Słowińska Grupa Rybacka 28 lutego 2017 roku zakończyła pierwszy konkurs dla przedsiębiorców. Działanie związane z rozwijaniem działalności gospodarczej na obszarze cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród beneficjentów. Do Biura SGR wpłynęło 37 wniosków głównie w zakresie gastronomii i turystyki. Liczba przyjętych wniosków jest czterokrotnie większa niż pula środków przeznaczona na konkurs. Spośród wszystkich wniosków o przyznanie pomocy Rada wybierze, te które wpisują się w kryteria konkursu. Wyniki będą znane na początku kwietnia.

Warto wiedzieć, że …..

Słowińska Grupa Rybacka przed każdym naborem wniosków przeprowadza cykl bezpłatnych szkoleń i konsultacji dla osób zainteresowanych pozyskaniem dotacji;

Pozyskanie środków finansowych w ramach dostępnych funduszy daje szansę na realizację własnych pomysłów, stwarza możliwości dodatkowego zarobkowania, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju regionu.


Więcej informacji można uzyskać: pod numerem tel. 516 559 181, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości