Aktualności

Akcja „Seniorze, nie daj się oszukać!”Ustka, dn. 09.11.2016r.Akcja „Seniorze, nie daj się oszukać!”


W związku z rosnącą w zawrotnym tempie ilościom oszustw i prób wyłudzania pieniędzy od osób starszych w kraju, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce od listopada rozpoczął akcje „Seniorze, nie daj się oszukać!”. Pracownicy Ośrodka informują osoby starsze z terenu Gminy Ustka o niebezpieczeństwa, jakie wiążą się z wpuszczeniem kogoś obcego do domu, przypominają, że ważne jest, aby sprawdzać tożsamość osób, których nie znamy, a które chcą wejść do naszego domu, czyli np. poprosić o wylegitymowanie się tej osoby, jeśli odmówi, będzie nachalna należy niezwłocznie powiadomić policję o zajściu, udzielając informacji o wyglądzie i zachowaniu podejrzanej osoby, co może pomóc w późniejszym zidentyfikowaniu oszusta. Akcja propagowana jest za pomocą spotkań pracowników socjalnych z seniorami, jak również plakatów i ulotek dystrybuowanych na terenie Gminy Ustka, oraz za pomocą mediów społecznościowych i strony internetowej Ośrodka.

alt


20. Świąteczna Zbiórki Żywności


Ustka, dnia 08.11.2016 r.


W dniach 25-27 listopada odbędzie się Ogólnopolska Świąteczna Zbiórka Żywności.


Akcja odbywać się będzie przed okresem Świąt Bożego Narodzenia. Postarajmy się w tym czasie w szczególny sposób zadbać o potrzebujące osoby.

Świąteczna Zbiórka Żywności jest dobrą okazją do pozyskania asortymentu produktów:

  • cukier,
  • słodycze,
  • konserwy,
  • dżemy,
  • płatki kukurydziane,
  • olej,
  • makaron
  • bakalie

Z pomocy korzystają przede wszystkim niedożywione dzieci, ubogie rodziny, osoby niepełnosprawne, chore, a także ludzie w podeszłym wieku i bezdomni.

Nie przypadkiem Świąteczna Zbiórka Żywności odbywa się na terenie obleganych przed świętami hipermarketów. Wszystkie osoby serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję.alt

„PODARUJ MI PIELUSZKĘ” ”- zbiórka dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku.Ustka, dn. 08.11.2016r.„PODARUJ MI PIELUSZKĘ”

”- zbiórka dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku.


„Nie liczy się ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.”


Stowarzyszenie „Pomocy Bene- Vita” działające przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ustce w odpowiedzi na apel zarządu Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci dotyczący akcji „Podaruj mi pieluszkę” zorganizował spontaniczną zbiórkę środków higienicznych dla podopiecznych Hospicjum. Dzięki wspólnym wysiłkom i zaangażowaniu ludzi dobrej woli, pracowników tut. Ośrodka i Urzędu Gminy Ustka udało nam się zabrać pieluszki, chusteczki nawilżające, higieniczne, kremy do pielęgnacji skór, szampony, płyny do kąpieli, oliwki z przeznaczeniem dla skóry dziecięcej oraz płatki kosmetyczne i ręczniki papierowe, na które było największe zapotrzebowanie. Paczka z zebranymi środkami została wysłana do Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Mamy nadzieję, że wszystko się przyda i chociaż odrobinkę przyczynimy się do zabezpieczenia najpotrzebniejszych środków podopiecznych hospicjum.


alt


alt

Informacja dotycząca Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym: listopad 2016 rok


Ustka, dnia 08.11.2016 r.


altaltalt


Informujemy osoby korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, finansowanego przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2016, iż


dnia 15 listopada 2016 roku od godz. 09.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy


odbędą się warsztaty w ramach działań towarzyszących na temat „Gospodarowanie budżetem rodziny”. Poprowadzone zostaną przez specjalistów w powyższej tematyce.

Wszystkie osoby zakwalifikowane do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa
2014-2020 i korzystające z pomocy w formie żywności serdecznie zapraszamy!


Zapraszamy do udziału w projekcie „Praca według potrzeb”


Kompleksowy program wsparcia dla osób bezrobotnych.


alt

Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości