Aktualności

Zakup nowego samochodu

alt 

 

  

Od stycznia 2013 roku pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce w teren jeżdżą nowym samochodem marki Skoda Fabia w kolorze granatowym. Samochód to wspaniały prezent dla całego naszego Ośrodka na koniec 2012 roku. Nasz „staruszek” Matiz służył nam przez 14 lat, dzielnie docierał do wszystkich zakątków Gminy. Mamy nadzieję, że nowa Skoda będzie równie sprawnie pomagać nam w pracy. Pierwsze dni jazdy po terenie potwierdziły, że komfort jazdy jest wspaniały. Cieszymy się… no i w drogę !!!!

Komunikat

 

KOMUNIKAT W SPRAWIE WPROWADZENIA OD 1 STYCZNIA 2013 ROKU KRYTERIUM DOCHODOWEGO PRZY UBIEGANIU SIĘ O JEDNORAZOWĄ ZAPOMOGĘ Z TYT. URODZENIA SIĘ DZIECKA ( tzw. BECIKOWE).

 

 

Od 01 stycznia 2013 roku ulegają zmianie zasady wypłaty becikowego, będzie uzależnione od kryterium dochodowego, które wynosić będzie 1.922,00 zł (kwota netto) miesięcznie w przeliczeniu na osobę w rodzinie. Pozostałe zasady przyznawania becikowego pozostają bez zmian, w dalszym ciągu podstawą przyznania świadczenia jest zaświadczenie lekarskie potwierdzające fakt pozostawania matki dziecka pod opieka medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu.

 

Nowe zasady będą obowiązywać rodziców, których dziecko urodzi się 1 stycznia 2013 roku i później.

 

Powyższe zmiany wynikają z ustawy z dnia 12 października 2012 roku o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych ( Dz.U z 2012 r., poz. 1255).

 

Szczegółowe informacje na powyższy temat przedstawimy po opublikowaniu rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w tej sprawie.

Wigilia dla seniorów z terenu Miasta i Gminy Ustka

alt alt 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

alt

 

altW dniu 18 grudnia 2012 roku o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustce odbyła się wigilia dla samotnych seniorów z terenu miasta i gminy Ustka.

            Wigilia została przygotowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie „Pomocy Bene – Vita” w Ustce.

            Zaproszeni goście: Wójt Gminy Ustka Anna Sobczuk- Jodłowska, Burmistrz Miasta Ustka Jan Olech, ksiądz proboszcz Tadeusz Mazur oraz osoby starsze i samotne zostali przywitani przez organizatorów. Wigilia rozpoczęła się od modlitwy, którą poprowadził ksiądz Tadeusz Mazur z parafii św. Franciszka z Asyżu. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem.

            Zaproszeni goście wysłuchali kolęd, które śpiewały Panie z zespołu „Kwiat Paproci” z Machowina. Dzieci z przedszkola nr 1 w Ustce zaprezentowały jasełka. Po występie dzieci wręczyły wszystkim zaproszonym gościom własnoręcznie zrobione laurki.

            Dzięki zorganizowanej wigilii osoby samotne mogły poczuć świąteczną atmosferę.

 

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

alt.

    Niech te Święta Bożego Narodzenia będą dla Państwa czasem

radości i odpoczynku w rodzinnym gronie oraz atmosferze

domowego ciepła.

Wraz z Nowym Rokiem niech przyjdą odważne marzenia

                          i siła do ich spełnienia życzą:

 

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Ustce

 

 

 

 

Boże Narodzenie 2012

 

Apel

 alt                                                                                                             Ustka,dnia 05.12.2012 r.

OPS.K.037.1410.2012 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce apeluje o pomoc w zakresie ratowania najuboższych i samotnych, w tym bezdomnych, w zbliżającym się okresie jesienno – zimowym.
Wzorem wzajemnej współpracy z lat ubiegłych już teraz przypominamy o stniejącej potrzebie niesienia pomocy mieszkańcom w czasie nasilonych rozów niekorzystnych warunków pogodowych.Informujemy, iż pracownicy tut. Ośrodka są wyczuleni na los i krzywdę ludzką, są gotowi nieść pomoc każdej osobie, której warunki bytowe mogą utrudnić bądź też uniemożliwić przetrwanie zbliżającej się zimy.
Pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej są również członkami Stowarzyszenia „Pomocy Bene - Vita", pod którego pieczą znajduje się ustecka noclegownia dla bezdomnych mężczyzn. Ustecka noclegownia zapewnia wszelkie, niezbędne do życia potrzeby tj. nocleg, odzież, ciepły posiłek, opiekę medyczną itp. Pragniemy poinformować, iż tutejsza noclegownia jest przygotowana na przyjęcie większej ilości osób w okresie jesienno – zimowym, dlatego też w razie zaistniałej potrzeby prosimy o niezwłoczne zawiadomienie tutejszego Ośrodka o wszelkich przypadkach niecierpiących zwłoki.Nasz Ośrodek współpracuje z innymi placówkami pomocy społecznej, zatem posiadamy zdolność zabezpieczenia schronienia osobom samotnym, chorym czy też bezdomnym.
Prosimy o wzmożenie czujności i wyczulenie na los i krzywdę ludzką, a w razie stwierdzenia niepokojących sygnałów o natychmiastowe, osobiste bądź telefoniczne poinformowanie pracowników socjalnych naszego Ośrodka.

 

 

Nr telefonu GOPS Ustka: 59 8 147 197, 59 8 144 578

Za współpracę i pomoc dziękujemy

Pracownicy GOPS Ustka

Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości