Aktualności

„X Dobroczynny piknik Integracyjny Na Rzecz Osób Starszych i Samotnych”

. piknik 2012 044.

W dniu 11.08.2012r. (sobota) na „dolnej” promenadzie nadmorskiej w Ustce odbył się „X Dobroczynny Piknik Integracyjny Na Rzecz Osób Starszych i Samotnych” organizowany przez Stowarzyszenie „Pomocy Bene – Vita” w Ustce. Impreza odbyła się dzięki wsparciu Gminy Miejskiej i Wiejskiej Ustka oraz licznym sponsorom. Pogoda, co najważniejsze, dopisała.

Podczas imprezy można było zakupić pyszną grochówkę, ciasta domowego wypieku, kromkę chleba ze smalcem i ogórkiem, domowe przetwory a dla dzieci atrakcją było malowanie twarzy.

Na Pikniku swoje stoiska wystawiali również właściciele staroci. Osoby zainteresowane kolekcjonowaniem antyków mieli bardzo duży wybór. Ponadto na stoiskach można było zakupić drobne przedmioty codziennego użytku, zabawki itp.

W trakcie trwania imprezy przeprowadzono loterię fantową, w której każdy los był wygrany. Dodatkowo spośród zakupionych losów loterii odbyło się losowanie nagród głównych w postaci:

- sprzętu RTV typu telewizor LCD 32 cale, który był nagrodą główną,

- sprzętu gospodarstwa domowego, typu mikrofalówki, żelazka, czajnika bezprzewodowego, robota domowego, grilla elektronicznego, sokowirówki i wiele innych,

- 5 kolacji we dwoje w restauracjach,

 

Więcej…

Zakończenie rekrutacji do projektu "Ty też możesz"

nowe logo po kl

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce informuje, że rekrutacja uczestników i uczestniczek do programu aktywności lokalnej projektu pn. „Ty też możesz” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013 została zakończona.  

Rekrutacja trwała od 1 lipca 2012 roku do 10 sierpnia 2012 roku.

 

Rekrutacja do programu aktywności lokalnej przebiegała wielokierunkowo:

- na podstawie analizy dokumentacji Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce,

- za pomocą ankiet rekrutacyjnych,

- za pośrednictwem pracowników socjalnych GOPS w Ustce, którzy przeprowadzali indywidualne rozmowy z osobami wyrażającymi chęć uczestnictwa w projekcie, podczas wykonywania swojej pracy socjalnej,

- za pośrednictwem strony internetowej,

- za pośrednictwem plakatów informacyjnych, promujących projekt „Ty też możesz”

 

Więcej…

Nabór do projektu "Ty też możesz"

 

nowe logo po kl

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce

 

informuje, że dobiega końca termin składania zgłoszeń do projektu „Ty też możesz”, realizowanego w ramach działania 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji.

Zgłoszenia kandydatów i kandydatek przyjmowane będą do 10 sierpnia 2012 roku w siedzibie Ośrodka w Ustce, ul. Dunina 24, pok. 15 lub za pośrednictwem pracowników socjalnych.

 

Przypominamy, że projekt „Ty też możesz” skierowany jest do osób:

  • w wieku aktywności zawodowej,
  • zamieszkujących na terenie Gminy Ustka,
  • korzystających ze świadczeń pomocy społecznej GOPS w Ustce,
  • nieaktywnych zawodowo,
  • zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Więcej…

Informacja dot. świadczeń z funduszu alimentacyjnego

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce informuje o terminach składania wniosków o przyznanie świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2012/2013

 

Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2012/2013 przyjmowane są od dnia 01 sierpnia 2012 roku, należy je składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ustce, ul. Dunina 24, od poniedziałku do piątku w godz. 7 30 do 15 30.

            W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia 2012 roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik 2012 roku następuje do dnia 31 października 2012 roku.

            W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia
01 września 2012 roku do dnia 31 października 2012 roku, ustalenie prawa do świadczeń
z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik 2012 roku następuje do dnia 30 listopada 2012 roku.

 

W okresie świadczeniowym 2012/2013 obowiązują dochody uzyskane w 2011 r.

 

          Druki wniosków o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego dostępne są w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ustce lub do pobrania na stronie: www.ustka.ug.gov.pl  ,, Jak załatwić sprawę".

          Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących świadczeń z funduszu alimentacyjnego udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce, nr tel. 059 8 147-197, wew. 200.

Informacja dot. świadczeń rodzinnych

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce informuje o terminach składania wniosków o przyznanie świadczeń rodzinnych na okres zasiłkowy 2012/2013.

 

            Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na okres zasiłkowy 2012/2013 przyjmowane są od 1 września 2012 roku. Należy je składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ustce, ul. Dunina 24, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 do 15.30.

            W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 30 września, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada.

            W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od 1 października do dnia 30 listopada, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia 2012 roku.

W okresie zasiłkowym 2012/2013 obowiązują dochody uzyskane w 2011 roku.

            Druki wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych dostępne są w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ustce lub do pobrania na stronie: www.ustka.ug.gov.pl
– „Jak załatwić sprawę”.

            Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących świadczeń rodzinnych udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce, nr. tel. 059 8 147-197
wew. 200.

Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości