Aktualności

Koncert z okazji Dnia Osób Starszych

 

 

 

 

                                         

  

 

alt

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 1 października 2013r z Okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, Ustecki Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizował koncert Pani Haliny Kunickiej z pianistą w Domu Kultury w Ustce.

Na koncert zostali zaproszeni m.in. Seniorzy z terenu Gminy Ustka. Grupa liczyła około 30 osób. Transport dla seniorów na koncert zapewniło Stowarzyszenie” Pomocy Bene-Vita” w Ustce.

Koncert został zorganizowany z myślą o osobach starszych, które tego dnia miło spędziły czas przy muzyce i rozmowach towarzyskich.

 

 

Nowa dostawa żywności

 

 

 

Artykuły żywnościowe 

 

W dniu 24 września 2013r pozyskano poprzez Stowarzyszenie "Pomocy Bene-Vita" w Ustce, artykuły żywnościowe z Banku Żywności w Słupsku  w łącznej ilości - 2,9 t.

 

 Podopieczni mogą pobrać następujące artykuły:

 

- dżem,

- kaszę gryczaną,

- olej rzepakowy,

- groszek z marchewką,

- ser topiony.

 

Artykuły wydawane są w tut. Ośrodku w godzinach pracy.

 

Informacja – 19.09.2013 r

 

Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem to jeden z ośrodków wchodzących w skład Ogólnopolskiej Sieci Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Ośrodek udziela bezpłatną pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Każda osoba, która doświadczyła przestępstwa lub zna kogoś, kto znalazł się w takiej sytuacji, uzyska w Filii Ośrodka w Słupsku bezpłatną pomoc:

  • prawną,
  • psychologiczną,
  • opiekuna osoby pokrzywdzonej przestępstwem – towarzyszenie osobie pokrzywdzonej przestępstwem w sytuacjach związanych z procedurą procesową,
  • pracę socjalną .

Filia Ośrodka w Słupsku mieści się przy ulicy Grottgera 15, tel. 668 62 62 62, email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Godziny otwarcia Filii w Słupsku:

  • osoba pierwszego kontaktu dla pokrzywdzonych dyżurująca w biurze filii w Słupsku od poniedziałku do piątku 10.00 – 13.00,
  • dyżur telefoniczny osoby pierwszego kontaktu dla pokrzywdzonych tel. 668 62 62 62 od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00 – 16.00.
  • zadaniem osoby pierwszego kontaktu jest wstępne określenie potrzeb pokrzywdzonego oraz umówienie go ze specjalistami Filii Ośrodka. Na dyżury specjalistów zgłaszać się więc mogą pokrzywdzeni po wcześniejszym telefonicznym lub osobistym umówieniu się z osobą pierwszego kontaktu.

Dyżury specjalistów:

  • prawnik: poniedziałek – wtorek 16.00 – 20.00, piątek 8.00 – 16.00,
  • psycholog: poniedziałek – wtorek 16.00 – 20.00, piątek 8.00 – 16.00.

Uruchomiona jest też możliwość skorzystania z internetowej porady prawnej dla pokrzywdzonych, pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pomoc udzielana jest również w Urzędzie Miasta w Kępicach, niedługo planowane jest otwarcie punktu w Ustce.

Informacja o terminie składania wniosków dot. funduszu alimentacyjnego

  

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce informuje
o terminach składania wniosków o przyznanie świadczeń
z funduszu alimentacyjnego
na okres świadczeniowy 2013/2014

           

             Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2013/2014 przyjmowane są od dnia 01 sierpnia 2013 roku, należy je składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ustce, ul. Dunina 24, od poniedziałku do piątku w godz. 7 30 do 15 30.

 

            W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia 2013 roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik 2013 roku następuje do dnia 31 października 2013 roku.

 

            W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 01 września 2013 roku do dnia 31 października 2013 roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik 2013 roku następuje do dnia 30 listopada 2013 roku.

 

W okresie świadczeniowym 2013/2014 obowiązują dochody uzyskane w 2012 roku.

 

            Druki wniosków o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego dostępne są w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ustce lub do pobrania na stronie: www.ustka.ug.gov.pl  ,, Jak załatwić sprawę" oraz na stronie: www.gops.ustka.pl w zakładce fundusz alimentacyjny: pliki do pobrania.

 

            Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących świadczeń z funduszu alimentacyjnego udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce,
nr tel. 059 8 147-197, wew. 200.

Informacja o terminie składania wniosków dot. świadczeń rodzinnych

 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce informuje
o terminach składania wniosków o przyznanie świadczeń rodzinnych na okres zasiłkowy 2013/2014.

 

               Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na okres zasiłkowy 2013/2014 przyjmowane są od 1 września 2013 roku. Należy je składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ustce, ul. Dunina 24, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 do 15.30.

 

            W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 30 września, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada.

 

            W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od 1 października do dnia 30 listopada, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia 2013 roku.

 

W okresie zasiłkowym 2013/2014 obowiązują dochody uzyskane w 2012 roku.

 

            Druki wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych dostępne są w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ustce lub do pobrania na stronie: www.ustka.ug.gov.pl – „Jak załatwić sprawę” oraz na stronie: www.gops.ustka.pl w zakładce świadczenia rodzinne: pliki do pobrania.

 

            Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących świadczeń rodzinnych udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce, nr. tel. 059 8 147-197 wew. 200.

Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości