Aktualności

Informacje dla sprawców przemocy

Ustka, dnia 22-03-2017 r.


Informacje dla sprawców przemocy


Zespół interdyscyplinarny ma na celu stworzenie profesjonalnej i kompleksowej sieci wsparcia dla osób i rodzin doświadczających przemocy, ale również ma obowiązek podejmować działania względem sprawcy przemocy.

Sprawca powinien poddać się odpowiednim działaniom terapeutycznym i mobilizującym, mającym na celu zaprzestanie przez niego działań przemocowych. Osoby stosujące przemoc mogą skorzystać z oferty pomocowej i zmienić swoje postępowanie.

Dlatego też tut. Ośrodek podjął działania w kierunku uświadomienia sprawcom przemocy problemu ale też podania możliwości rozwiązania tego problemu. Przygotowano ulotki, z których można wyczytać jakie zachowania można nazwać przemocą, gdzie sprawca przemocy może uzyskać pomoc, co grozi osobie, która stosuje i znęca się nad innymi członkami rodziny. Ulotka wydana jest w formie „żółtej kartki”, jako ostrzeżenie dla sprawcy przemocy. Żółte kartki przekazane zostały członkom Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w celu rozpowszechnienia ich w sytuacjach realizowania procedury Niebieskiej Karty.altalt
Informacja

Ustka, dnia 17-03-2017 rokuW ramach projektu Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION, Fundacja Progresja zaprasza osoby z niepełnosprawnością, ich rodziny i opiekunów na BEZPŁATNE porady radcy prawnego.

Specjalista dyżurować będzie we wtorki i czwartki w godzinach od 11:00 do 15:00.

W celu skorzystania z usług specjalisty PION zapraszamy do telefonicznej, mailowej lub osobistej rejestracji.


Biuro PION

ul. Sienkiewicza 18

76-200 Słupsk

tel. (59) 726 01 78


Biuro Fundacji Progresja

ul. Filmowa 2, II piętro

76-200 Słupsk

tel.: (59) 722 20 88


Dzień Sołtysa - 11 marca


Ustka, dnia 08-03-2017 roku


Dziś Wasze święto, to Dzień Sołtysa każdy mówi, że coś o tym słyszał Świętujmy razem ten dzień wspaniały By Wasze prace efekty dały

Wszyscy sołtysi, głowy do góry Patrzcie przed siebie, a nie na chmury Trzymajcie twardo nad wioską straże Co z tego wyjdzie - to czas pokaże.

Sołtys to brzmi dumnie bez wątpienia

Więc należą się Wam ogromne życzenia

Uśmiechu, słońca i radości

oraz wszelkiej życzliwości.

Żyjcie nam długie lata

bo kto jak nie Sołtys nam pozamiata

w każdym zakątku Waszej wsi

a do pomocy jesteśmy MY

pracownicy gminnej „opieki”

jesteśmy razem to i przetrwamy wieki.

To jasne, że bez Was się nie da żyć,

bo sołtys jest gminnym królem jak nic!!!

Zapamiętajcie te laury należycie,

bo trzeba brać się do roboty, takie to już życie!!!


Najlepsze życzenia składają pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce


alt

Informacja dotycząca Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym: marzec 2017 r.

Ustka, dnia 07-03-2017 roku
alt
altalt


Informujemy osoby korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, finansowanego przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2016, iż

dnia 24 marca 2017 roku w godz. od 15.00 - 17.00 w świetlicy w Objeździe odbędą się zajęcia kulinarne dla dzieci

oraz

dnia 31 marca 2017 roku w godz. 9.00-13.00 w świetlicy w Gąbinie odbędą się zajęcia dietetyczne

w ramach działań towarzyszących. Organizatorem zajęć będzie Bank Żywności w Słupsku, zajęcia poprowadzone zostaną przez specjalistów w powyższej tematyce.

alt

Wszystkie osoby zakwalifikowane do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa
2014-2020 i korzystające z pomocy w formie żywności serdecznie zapraszamy!

Prośba o wsparcie - Singapur 2017


Ustka, dnia 06-03-2017 roku


Stowarzyszenie „Pomocy Bene-Vita” w Ustce zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie rodzin z terenu Gminy Ustka. Fundacja Kochajmy Zabytki – Zabytki Dzieciom ze Słupska zorganizowała dla dzieci niepełnosprawnych w wieku od 10 do 18 lat, VI edycję konkursu plastycznego do Programu „Malujemy Historię - Pokonujemy Granice. Tym razem finał całorocznych warsztatów plastycznych zostanie zwieńczony wystawą plastyczną. ,,Historia Polski” i programem kulturalno – terapeutycznym w Singapurze. Z wielką radością możemy podzielić się faktem, że dwoje dzieci z terenu gminy Ustka zakwalifikowało się do finału i tym samym otrzymali możliwość wyjazdu do Singapuru. Wyjazd odbędzie się we wrześniu 2017 roku i będzie trwał ok. 2 tygodni. Wszelkie koszty związane z wyżywieniem, zakwaterowaniem rodzin oraz biletami lotniczymi dla dzieci pokrywa organizator – Fundacja Kochajmy Zabytki ze Słupska. Opiekun dziecka pokrywa samodzielnie koszty przelotu z Polski do Singapuru. Dzieci z niecierpliwością czekają na wyjazd. Jedyną przeszkodą, jaką mogą napotkać w spełnieniu marzeń może być brak możliwości pokrycia kosztów biletów lotniczych do Singapuru dla mam dzieci, jeden w wysokości ok. 3 tysięcy złotych, bez których obecności, ze względu na stan zdrowia, nie będą mogły wziąć udziału w podróży. Bilety mają być zakupione w kwietniu 2017 r.
Jeżeli mogliby Państwo okazać serce i wspomóc dziecięce marzenia i przeznaczyć dowolną kwotę na być może jedyny wyjazd zagraniczny w życiu niepełnosprawnych dzieci prosimy o wpłatę na rachunek bankowy:

Stowarzyszenie „Pomocy Bene-Vita”, ul. Dunina 24, 76-270 Ustka

Numer rachunku: 54 9315 0004 0000 5861 2000 0010

Tytułem: Singapur 2017


Stowarzyszenie zarejestrowane jest w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000046363.


Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości