Aktualności

Informacja dotycząca Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym: marzec 2017 r.

Ustka, dnia 03.04.2017r.altaltaltW dniu 31 marca 2017r. w Świetlicy Wiejskiej w Gąbinie odbyły się zajęcia w ramach środków towarzyszących Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 dla osób korzystających z pomocy żywnościowej. Zajęcia zorganizowane były przez Bank Żywności w Słupsku i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce.

Prowadząca Pani Laskowska Sylwia przekazała zebranym informację na temat zdrowego żywienia oraz nie marnowania żywności.


„Gmina wspierająca rodzinę”

Ustka, dnia 03-04-2016r.

Od 1 września 2016 roku do 20 marca 2017 roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce uczestniczył w ogólnopolskim konkursie "Gmina wspierająca rodzinę".

Celem konkursu było promowanie działań przyjaznych mieszkańcom, realizowanych przez naszą gminę. W ramach zadań konkursowych przedstawialiśmy podejmowane działania w zakresie wspierania rodziny, funkcjonowanie karty dużej rodziny, działania w zakresie przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, aktywność i integrację rodzin, organizację zajęć dla dzieci i młodzieży. Po zrealizowaniu zadań i podsumowaniu konkursu otrzymaliśmy certyfikat i tytuł "Gmina wspierająca rodzinę".


alt

Podziękowanie

Ustka, dnia 30-03-2017 roku

Fundacja Kochajmy Zabytki – Zabytki Dzieciom ze Słupska zorganizowała dla niepełnosprawnych dzieci w wieku od 10 do 18 lat VI edycję konkursu plastycznego do Programu „Malujemy historię – Pokonujemy Granice”. Tym razem finał corocznych warsztatów plastycznych zostanie zwieńczony wystawą plastyczną „Historia polski” i programem kulturalno – terapeutycznym w Singapurze.

W konkursie uczestniczyło 2 dzieci z terenu Gminy Ustka i zostali oni zakwalifikowani do nagrody głównej czyli wyjazdu do Singapuru. Fundacja Kochajmy Zabytki ze Słupska finansuje w całości wyjazd dzieci, natomiast opiekun musi sam zapłacić za bilet lotniczy. Dzięki pomocy Stowarzyszenia ,,Pomocy Bene-Vita” zorganizowaliśmy zbiórkę środków finansowych na wyjazd. Zebraliśmy kwotę 2200,00 zł. i przekazaliśmy je rodzinom. Bartek wraz z mamą z Możdżanowa oraz Oliwia z Zaleskich polecą do Singapuru pod koniec sierpnia 2017 r. i będą tam około dwóch tygodni. Składamy serdeczne podziękowania darczyńcom:

- Lasom Państwowym – Nadleśnictwo Ustka

- Banku Spółdzielczemu w Ustce

- Przedsiębiorstwu Turystyczno Usługowemu Kinga Ćwigoń w Ustce

- Caritas Parafii PW MB Częstochowskiej w Duninowie.


Dzięki determinacji rodziców i sponsorów o dużych i gorących sercach już wiemy, że marzenia się spełniają !!!!Konkurs plastyczny ,,STOP PRZEMOCY W RODZINIE”

Ustka, dnia 29-03-2017 roku


Z inicjatywy Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Ustce działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ustce podjęto decyzję o zorganizowaniu konkursu plastycznego dla dzieci pod tytułem ,,STOP PRZEMOCY W RODZINIE”. Głównym celem konkursu jest promowanie zachowań przeciwstawiania się przemocy oraz wyrażenie dezaprobaty wobec przemocy W związku z tym nawiązano współpracę z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zaleskich, która jest członkiem Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego. Uzgodniono, że konkurs zostanie ogłoszony przez szkołę, skierowany będzie do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych, klasy od I do III oraz klasy od IV do VI. Do dnia 24-03-2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaleskich mogli składać wykonane prace.
W dniu 28-03-2017 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu.

Na konkurs wpłynęło 29 prac wykonanych przez uczniów szkoły. Komisja w składzie: nauczyciel Szkoły Podstawowej w Zaleskich oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce, będących jednocześnie członkami Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Ustce podzieliła wykonane prace na dwie kategorie wiekowe, od I do III klasy oraz od IV do VI klasy. Nagrodzeni w kategorii wiekowej kl. I – III:

- I miejsce Sebastian,

- II miejsce Oliwia,

- III miejsce Gabriela,

zaś w kategorii kl. IV - VI:

- I miejsce Monika,

- II miejsce Marcelina,

- III miejsce Karina.

Uczniowie biorący udział w konkursie nagrodzeni zostali dyplomami i słodkimi upominkami. Wszystkie prace zostały umieszczone na wystawie szkolnej. Prace mogli oglądać inni uczniowie szkoły, wchodzący do szkoły rodzice jak też inne osoby przebywające w szkole. Przeprowadzony konkurs to jeden z elementów propagowania wiedzy o przemocy.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczniom dziękujemy za udział.


altalt


alt

Nowi Partnerzy w Karcie Seniora Gminy Ustka

Ustka, dnia 29-03-2017 roku

Informujemy, iż do Programu Karta Seniora Gminy Ustka przystąpili kolejni Partnerzy. Ponadto przypominamy, iż aktualny katalog zniżek dostępny jest na naszej stronie w zakładce Karta Seniora Gminy Ustka/ katalog ulg i zwolnień dla Seniorów oraz na stronie Urzędu Gminy w Ustce.SZKOŁA PAMIĘCI IQ

TERESA HALECKA76-270 Ustka

ul. Klonowa 3


5 % zniżki na kurs treningu pamięci I stopnia


P.T.TU „KINGA”

HOTEL JANTAR

ANNA ĆWIGOŃ-SŁOMKOWSKA
76-270 Ustka,

ul. Wczasowa 14


20 % zniżki na basen (1 wejście 17 zł/osoba/1,5 godziny),

10 % zniżki na bufet szwedzki (śniadania, obiadokolacje),

10 % zniżki na usługi SPA (wybrane oferty)


FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA

WASKO”

ADAM WASYLEW


76-270 Ustka

ul. Marynarki Polskiej 32a


20 % zniżki na cały asortyment


STOŁÓWKA „KLUSEK” W GIMNAZJUM W USTCE


BAR "KLUSEK" (SEZON LETNI)


PIOTR ZAMOŚCIK


76-270 Ustka,
ul. Wróblewskiego 776-270 Ustka,
ul. Żeromskiego 1

10 % zniżki na posiłki spożywane na miejscu,


SKLEP MEDYCZNY ZDROWIE76-270 Ustka

ul. Marynarki Polskiej 85E


10 % zniżki na produkty ortopedyczne,

10 % zniżki na produkty pielęgnujące,

10 % zniżki na sprzęt medyczny,


SIŁOWNIA RONDO

BARTŁOMIEJ POŹNIAK


76-270 Ustka,

ul. Jagiellońska 18


22 % zniżki na karnet miesięczny – karnet w cenie 70,00 zł


PUK PUK EKO”

ZDROWE KOŁA”

AGNIESZKA PAJDO-RUSZCZYŃSKA76-213 Gardna Wielka
ul. Słowackiego 32


10 % zniżki na Program Rybaka Scheda i Światło Latarni,

10 % zniżki na pozostałe usługi z cennika "Zdrowe Koła" dla grup zorganizowanych,

10 % zniżki na usługi "Puk, Puk Eko"AD EURO-TRANS

ANDRZEJ DEPTA76-270 Ustka

ul. Marynarki Polskiej 80/1B


20 % zniżki na zakup biletów na wszystkie kursy firmy A.D. EURO-TRANS


TAXI OSOBOWE „HAPPY TAXI”

SYLWIA NACZK


TELEFON: 532 290 532


10 % zniżki na taxi osobowe oraz co 10 kurs gratisBUS-MED

RATOWNICTWO MEDYCZNE

DARIUSZ ARDANOWSKI


TELEFON: 606 667 45020 % zniżki na transport sanitarny-medyczny,

20 % zniżki na przewóz osób niepełnosprawnych,

20 % zniżki na przewóz osób na wózkach inwalidzkich oraz osób starszych z problemami poruszania się.Ponadto zapraszamy wszystkie podmioty zainteresowane przystąpieniem jako Partner do Programu Karta Seniora Gminy Ustka. Wystarczy wypełnić deklarację przystąpienia do Programu i przesłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości