Aktualności

Informacja

Ustka, dnia 17-05-2017 roku

MAKE BOOK MARK, CZYLI POMYSŁOWA ZAKŁADKA DO TWOJEJ KSIĄŻKI.Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza rodziców z dziećmi lub dziadków z wnukami na sobotnie warsztaty organizowane w ramach nocy muzeów.20 MAJA 2017 PODCZAS NOCY MUZEÓW

GODZ. 19:30 - 21:00

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, ul. Zaruskiego 1a

warsztaty rodzinne dla dzieci od 7 do 12 latWstęp na zajęcia bezpłatny – ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 515 089 986 - Joanna Żuraw.


Zakładka do książki wcale nie musi być prostokątnym kawałkiem tekturki. Wystarczy trochę waszych pomysłów, które wspólnie rozwiniemy i wykonamy. Piękna, zrobiona z pomysłem zakładka będzie wspaniałym uzupełnieniem księgozbioru lub doskonałym prezentem na dzień matki.
15 MAJ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZINY

Ustka, dnia 12-05-2017 roku

Rodzina to najmniejsze, ale najważniejsze Państwo na świecie

– nie zapominajmy o tym.

    Zgromadzenie Generalne ONZ 20 września 1993 roku w rezolucji nr 47/237 ogłosił dzień 15 maja Światowym Dniem Rodziny. Celem rezolucji jest zwrócenie uwagi świata, rządów, odpowiedzialnych za politykę lokalną na wagę rodziny jako najmniejszej komórki życia społecznego oraz aby zwrócić uwagę na prawa i odpowiedzialność rodzin. Pierwszy Światowy Dzień Rodziny obchodzony był w 1984 roku. Minęły pierwsze 11 lat obchodów i dobrze jest się zastanowić nad dzisiejsza rzeczywistością rodziny, której wartość często jest pomniejszana.

    alt

Informacja o projekcie "Nowa Szansa"

Ustka, 26 kwietnia 2017 roku.


alt

Informacja

Ustka, dnia 26-04-2017 roku


SPOTKANIA INFORMACYJNE DLA PRZYSZŁYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

Słowińska Grupa Rybacka zaprasza wszystkich mieszkańców z obszaru SGR (mieszkańcy gmin: Kępice, Kobylnicy, Smołdzina, Słupska, Ustka oraz Miasto Ustka) na spotkania informacyjno- konsultacyjne, które odbędą się w kwietniu br.

W okresie programowania 2014-2020 osoby fizyczne zamieszkujące obszar Słowińskiej Grupy Rybackiej, mogą ubiegać się o dotację na podejmowanie działalności gospodarczej w zakresie usług dla lokalnej społeczności oraz turystyki.

Co zrobić by otrzymać dotację?
Osoby fizyczne, które chcą założyć własną firmę będą mogły starać się o dofinansowanie w wysokości 60 tys. zł. Poziom wsparcia wynosi 100%, co oznacza, że nie trzeba posiadać wkładu własnego. Istotnym warunkiem przystąpienia do konkursu jest to, że wnioskodawca nie prowadził działalności gospodarczej przez dwa lata przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.

Pierwsze spotkania.

Pierwsze spotkania dla mieszkańców gminy Smołdzino i Kępice, odbyły się 20 i 21 kwietnia. Pracownicy SGR zawitają także do gmin Słupsk, Kobylnica oraz gminy Ustka i Miasta Ustka.


Tematyka spotkań.

Podczas spotkań omówione zostaną ogólne informacje oraz warunki przyznawania pomocy w najbliższym naborze wniosków, w ramach którego dofinansowane zostaną projekty związane z podejmowaniem działalności gospodarczej, na które wnioski będzie można składać w maju i czerwcu 2017 roku


Plany na przyszłość.

W maju Stowarzyszenie planuje również szkolenia z wypełniania wniosku oraz biznesplanu. Terminy spotkań będą umieszczane na stronie internetowej Słowińskiej Gruby Rybackiej: www.sgr.org.pl.


Warto wiedzieć, że …..

Słowińska Grupa Rybacka przed każdym naborem wniosków przeprowadza cykl bezpłatnych szkoleń i konsultacji dla osób zainteresowanych pozyskaniem dotacji;

Pozyskanie środków finansowych w ramach dostępnych funduszy daje szansę na realizację własnych pomysłów, stwarza możliwości dodatkowego zarobkowania, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju regionu.


Więcej informacji można uzyskać: pod numerem tel. 516 559 181, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


alt

Informacja dotycząca Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym: kwiecień 2017 r.

Ustka, dnia 20-04-2017r.

Bank Żywności w Słupsku przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Pomocy Bene-Vita” w Ustce oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ustce zorganizował dnia 21.04.2017 r. w godzinach 9:00-13:00 w świetlicy wiejskiej w Zaleskich zajęcia w ramach działań towarzyszących, finansowanego przez Unię Europejską, Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2017.

Warsztaty kulinarne zostały przeprowadzone przez Panią Ludwikę Dąbrowską- półfinalistkę programu Masterchef. Uczestnikom zaprezentowano praktyczne wykorzystanie produktów spożywczych, które otrzymują w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. W warsztatach udział wzięło 8 osób, zainteresowaniem cieszyła się obecność Pań oraz Pana. Z poszczególnych produktów zostały przygotowane pełnowartościowe potrawy:

- krem z pomidorów;

- kotleciki z sera podpuszczkowego z sosem z żurawiny oraz;

- panna cotta z chrupiącymi herbatnikami.


Głównym celem zajęć było pokazanie osobom korzystającym z pomocy żywnościowej jak racjonalnie wykorzystywać otrzymywaną żywność w codziennym planowaniu posiłków.


alt
alt

alt

alt

Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości